Viscerální terapie

Viscerální terapie je jemná technika zaměřená na práci s orgány a jejich obaly. Každý orgán potřebuje pro svou optimální činnost volnost a svobodu pohybu a zároveň spolupráci s okolními tkáněmi a strukturami. Metoda viscerální terapie obnovuje přirozený pohyb orgánů, odstraňuje jejich případné bloky, navozuje komunikaci jednotlivých tělesných systémů, a tím umožňuje orgánům pracovat optimálně. Metoda ctí a respektuje tělo jako dokonalý systém, který nepotřebuje opravovat, nýbrž kterému stačí poskytnout pomocnou ruku pro svou následnou autoregeneraci. 

V jakých případech může viscerální terapie pomoct?

  • Chronické trávicí obtíže
  • Střevní záněty
  • Reflux
  • Stavy po zánětlivých nebo infekčních onemocnění dutiny břišní a pánve
  • Dráždivý tračník
  • Stavy po operacích
  • Obtíže pohybového aparátu
  • Gynekologické potíže
  • Jizvy, srůsty,…

Kdy se naopak viscerální terapie neprovádí?

Akutně probíhající záněty, infekce, krvácivé stavy, menstruace, nádory. 

Ošetření prvky kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie se řadí mezi velmi jemné a neinvazivní metody podporující samoléčivé schopnosti organismu a jeho přirozenou regeneraci. Vychází ze slova kranio (lebka) a sacrum (kost křížová), což jsou dvě důležité oblasti při práci s kraniosakrální terapií. Při terapii dochází k podpoře vlastního rytmu systému našeho těla, díky čemuž tělo začne s obnovou tkání a energie tam, kde to potřebuje. V kraniosakrální terapii se pracuje s nervovým systémem, jelikož při ní dochází k podpoře cirkulace mozkomíšního moku, který nervovou soustavu vyživuje. Stejně jako viscerální terapie, i kraniosakrální terapie ctí a respektuje systém těla, do kterého vstupuje velmi jemně a nenásilně. 

V jakých případech může kraniosakrální terapie pomoci?

Kraniosakrální ošetření má velmi široké spektrum indikací. Můžeme ji využít při léčbě téměř jakýchkoliv fyzických obtíží, některých psychických obtíží, ale taky jako nástroj pro svůj seberozvoj a poznání sebe sama. 

Kdy se naopak kraniosakrální terapie neprovádí?

Neprovádíme při akutním zranění hlavy a páteře, při aneurysmatu, zvýšeném intrakraniálním tlaku, u spiny bifidy, u epilepsie, schizofrenie a dalších závažných psychických poruch, v 1. trimestru těhotenství a u nedávných zlomenin lebky. 

Celostní fyziokonzultace 

V rámci fyziokonzultace spolu můžeme probrat vaše potíže, na které vám poskytnu celostní fyzioterapeutický pohled. Kromě klasické fyzioterapie využívám především jemných technik jako je fyzioterapie funkce, která tělu pomůže podpořit ho v jeho přirozeném nastavení, dále využívám práci s dechem, uvolnění těla i mysli a další harmonizační techniky. V některých případech doplňuji léčbu o naturopatické tipy (bylinná léčba, léčebné doplňky stravy apod). 

Konzultace zdravého životního stylu

Chcete se ve svém životě cítit lépe? Chcete žít zdravěji, ale nevíte kde začít/kudy se vydat? Chcete se aktivně podílet na prevenci nemocí a fyzické i duševní disharmonie? Ráda vám budu na této cestě průvodcem. 

Společně projdeme jednotlivé oblasti vašeho života a v souladu s vašimi cíli a požadavky zoptimalizujeme důležité pilíře vašeho zdraví, a to jak fyzického, tak duševního. Někdy stačí i malé kroky k tomu, abyste se cítili lépe. Nemusíte nutně dělat ve svém životě obrovské převraty. Vždy je to o vylaďování, harmonizaci a vnímání sama sebe. Tím vším vás s potěšením provedu. 

Mezi hlavní oblasti, které významně ovlivňují to, jak se cítíme, a na které se zaměříme, je oblast výživy, pohybu, spánku, odpočinku a duševního zdraví. Zkonzultovat můžeme také oblast kariéry, time management, ergonomii práce a spoustu dalších věcí, které vyplynou.

Jak poradenství probíhá?

Setkat se můžeme buď osobně nebo online. První konzultace trvá obvykle 60-90 minut a probereme na ní vše zásadní pro další postup. Po úvodní konzultaci společně vyhodnotíme, jakými oblastmi začít, a jaká forma optimalizace pro vás bude nejvhodnější. Následně vám sestavím plán, který vám zašlu na e-mail, a vy se rozhodnete, zda vám vyhovuje či nikoliv. Vše je flexibilní a vše se dá upravit dle vašich potřeb nebo časových možností. Setkat se můžeme jednou, ale taky můžeme spolupracovat po delší čas. Přesně tak, jak budete cítit a potřebovat. 

Všechny principy zdravého životního stylu nastavené vám na míru vám srozumitelně vysvětlím na konzultaci. Zároveň využívám mnou vytvořených elektronických příruček, které vám s optimalizací životního stylu mohou velmi pomoct. Patří mezi ně například sbírka zdravých receptů, které zvládne opravdu každý, sestavy pro zdravé cvičení na každý den přímo od fyzioterapeuta, konkrétní tipy pro zdravou a netoxickou domácnost nebo cvičení formou nahrávek pro uvolnění, relaxaci a klid mysli.