Viscerální terapie

Viscerální terapie je jemná technika zaměřená na práci s orgány a jejich obaly. Každý orgán potřebuje pro svou optimální činnost volnost a svobodu pohybu a zároveň spolupráci s okolními tkáněmi a strukturami. Metoda viscerální terapie obnovuje přirozený pohyb orgánů, odstraňuje jejich případné bloky, navozuje komunikaci jednotlivých tělesných systémů, a tím umožňuje orgánům pracovat optimálně. Metoda ctí a respektuje tělo jako dokonalý systém, který nepotřebuje opravovat, nýbrž kterému stačí poskytnout pomocnou ruku pro svou následnou autoregeneraci. 

V jakých případech může viscerální terapie pomoct?

  • Chronické trávicí obtíže
  • Střevní záněty
  • Reflux
  • Stavy po zánětlivých nebo infekčních onemocnění dutiny břišní a pánve
  • Dráždivý tračník
  • Stavy po operacích
  • Obtíže pohybového aparátu
  • Gynekologické potíže
  • Jizvy, srůsty,…

Kdy se naopak viscerální terapie neprovádí?

Akutně probíhající záněty, infekce, krvácivé stavy, menstruace, nádory. 

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie se řadí mezi velmi jemné a neinvazivní metody podporující samoléčivé schopnosti organismu a jeho přirozenou regeneraci. Vychází ze slova kranio (lebka) a sacrum (kost křížová), což jsou dvě důležité oblasti při práci s kraniosakrální terapií. Při terapii dochází k podpoře vlastního rytmu systému našeho těla, díky čemuž tělo začne s obnovou tkání a energie tam, kde to potřebuje. V kraniosakrální terapii se pracuje s nervovým systémem, jelikož při ní dochází k podpoře cirkulace mozkomíšního moku, který nervovou soustavu vyživuje. Stejně jako viscerální terapie, i kraniosakrální terapie ctí a respektuje systém těla, do kterého vstupuje velmi jemně a nenásilně. 

V jakých případech může kraniosakrální terapie pomoci?

Kraniosakrální ošetření má velmi široké spektrum indikací. Můžeme ji využít při léčbě téměř jakýchkoliv fyzických obtíží, některých psychických obtíží, ale taky jako nástroj pro svůj seberozvoj a poznání sebe sama. 

Kdy se naopak kraniosakrální terapie neprovádí?

Neprovádíme při akutním zranění hlavy a páteře, při aneurysmatu, zvýšeném intrakraniálním tlaku, u spiny bifidy, u epilepsie, schizofrenie a dalších závažných psychických poruch, v 1. trimestru těhotenství a u nedávných zlomenin lebky. 

Celostní fyziokonzultace 

V rámci fyziokonzultace spolu můžeme probrat vaše potíže, na které vám poskytnu celostní fyzioterapeutický pohled. Kromě klasické fyzioterapie využívám především jemných technik jako je fyzioterapie funkce, která tělu pomůže podpořit ho v jeho přirozeném nastavení, dále využívám práci s dechem, uvolnění těla i mysli a další harmonizační techniky. V některých případech doplňuji léčbu o naturopatické tipy (bylinná léčba, léčebné doplňky stravy apod). 

Konzultace komplexní léčby chronického střevního zánětu

Trápí vás chronický střevní zánět jako je ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba, a chtěli byste se pustit do efektivní komplexní léčby? Nechcete se smířit s diagnózou nevyléčitelné nemoci, nýbrž se chcete aktivně podílet na tvorbě svého zdraví? Pak je tato konzultace pro vás.

V rámci konzultace vám přehledně vysvětlím, co znamená komplexní přístup k léčbě střev, a na jakých pilířích je léčba postavena. Vysvětlím vám přístup ke stravě, a dle vašich osobních preferencí, časových i finančních možností sestavíme plán stravy vám na míru. V ceně konzultace je zahrnuta moje elektronická kuchařka pro léčbu střevních zánětů, která obsahuje obsáhlou teoretickou část, a bohatou receptovou část, což vám výrazně ulehčí práci, jelikož budete mít inspiraci pro každodenní vaření.

Dle vašeho zdravotního stavu, vašich příznaků a kondice vám sestavím individuální nutraceutický plán – tedy plán doplňků stravy a bylinek pro regeneraci a hojení vašich střev. Vysvětlím vám co vám jednotlivé doplňky stravy přinesou, proč je užívat, doporučím vám kvalitní ověřené značky doplňků, a poradím s dávkováním. Následně budeme doplňky stravy měnit a upravovat dle toho, jak se bude váš zdravotní stav posouvat.

V rámci konzultace vám poskytnu fyzioterapeutické vyšetření se zaměřením na břišní dutinu. Vyšetříme si napětí břišní stěny, mobilitu a elasticitu břišních orgánů, a dle toho případně naplánujeme i léčbu pomocí viscerální terapie. To je fyzioterapeutická metoda pracující s orgány, která má u chronických trávicích potíží své významné uplatnění. V případě zvýšeného napětí nervového systému do terapie zařadíme také kraniosakrální či neurální ošetření, abychom pracovali na harmonizaci psychiky.

Na konzultaci ode mě dostanete doporučení vám na míru, stravovací plán, elektronickou kuchařku, a plán s doplňky stravy.

Jak poradenství probíhá?

Setkat se můžeme buď osobně nebo online. První konzultace trvá obvykle 60-90 minut a probereme na ní vše zásadní, a sestavíme váš plán léčby vám na míru. S klienty obvykle pracuji po delší čas, jelikož léčba střevního zánětu má určité fáze, během kterých se upravuje strava a doplňky stravy. Někteří klienti ke mě taky pravidelně dochází na viscerální ošetření.

Pokud máte ke konzultaci jakékoliv dotazy, neváhejte se na mě obrátit.